CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI KAPSAMINDA DMO YETKİLİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ
2015-09-30 15:25:23

 

4734 sayılı Kamu İhale Kanunun "Kamu alımlarının bölgesel kalkınma ve teknolojik gelişme amaçlı kullanımı" başlıklı Ek Madde 9’una göre, mal alımlarının bölgesel kalkınmanın sağlanmasını teşvik edebilmesi amacıyla Devlet Malzeme Ofisi, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarının Cazibe Merkezleri Programlarının uygulanacağı illerde üretim yapan (Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van) firmalardan temin edilmesinin desteklenebilmesi için Cazibe Merkezleri Kataloğu uygulamasını 13.02.2017 tarihi itibariyle başlatmış bulunmaktadır.

Yapılan düzenlemelerle birlikte Cazibe Merkezleri Kataloğuna dahil olacak firmalara kataloğa başvuru aşamasında bir takım kolaylıklar getirilmesinin yanı sıra kataloğa daha uygun koşullarla yer almaları sağlanmış ve firmaların ülke genelindeki veya imkanlarına göre kendileri tarafından belirlenebilecek illerdeki kamu kurumlarına satış yapabilme imkanı getirilmiştir.

Bu kapsamda 16.02.2017 tarihinde Tunceli Sanayi Odası toplantı salonunda ilimiz üreticilerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıda yetkililier, Cazibe Merkezleri Programı kapsamındaki illerdeki üreticilerin DMO e-ticaret sitesinde ve kataloğunda yer alması yönündeki avantajlarını anlattılar.

Başvurular DMO Genel Müdürlüğü (Katalog Daire Başkanlığı) ve ilgili bölge müdürlükleri/irtibat bürolarına yapılabilecektir.

Cazibe Merkezleri katalog ilanı ve eklerine ulaşmak için tıklayınız